Festiwal Odkrycia 2015

EUCYS – konkurs uczniowskich projektów badawczych

Zbliża się finał Polskiej Edycji 29. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EU Contest for Young Scientists – EUCYS). Konkurs gromadzi najlepsze uczniowskie projekty badawcze z różnych dziedzin. Jury Polskiej Edycji na posiedzeniu wyłoniło dwadzieścia jeden prac, których autorzy będą mogli osobiście przedstawić wyniki badań oraz przedyskutować je z sędziami.

Należy podkreślić, że prace zgłaszane do Polskiej Edycji Konkursu muszą zostać wcześniej nagrodzone w ogólnopolskim konkursie lub olimpiadzie przedmiotowej, albo posiadać rekomendację samodzielnego pracownika naukowego. Prace zostały przekazane do oceny wstępnej pracowników naukowych, współpracujących z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci, a po pozytywnej ocenie – do recenzji specjalistycznych. Następnie z projektami, dołączonymi rekomendacjami oraz opiniami recenzentów zapoznali się członkowie jury.

Spośród finalistów wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na Międzynarodowe Finały Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, które odbędą się we wrześniu w Tallinie.

Finałowe projekty będzie można obejrzeć w Centrum Nauki Kopernik w trakcie Festiwalu na przełomie marca i kwietnia. Będzie to również okazja na rozmowę z młodymi badaczami.

Młode badaczki i młodzi badacze reprezentujący nasz kraj na międzynarodowych finałach od lat radzą sobie naprawdę znakomicie.

We wrześniu 2014 międzynarodowe finały organizowaliśmy na Uniwersytecie Warszawskim.  Zobacz reportaż z EUCYS 2014!

więcej na stronie: FUNDUSZ.ORG/KONKURS

więcej o finałach EUCYS na stronie Komisji Europejskiej

EUCYS logo - Polska Edycja Konkursu Prac Młodych Naukowców UE

 

Fundatorem nagród w Polskiej Edycji EUCYS jest