ASTROBOT 2014 Turniej Robotów Badawczych

ASTROBOT 2015 – zgłoszenia tylko do końca lutego!

 

Mars Society Polska i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zapraszają wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką do udziału w III już edycji konkursu astronautyczno-robotycznego.

Pierwszy etap konkursu ma charakter indywidualny i polega na opracowaniu koncepcji misji kosmicznej do ciała niebieskiego. Opis proponowanej misji należy przedstawić w formie pisemnej, określając cel misji i sposób jej realizacji. W konkursie mogą brać udział wyłącznie samodzielne prace. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę astrobot.pl. Termin zgłaszania prac upływa 28 lutego 2015.

III edycja konkursu ASTROBOT zostanie rozstrzygnięta dosłownie w pierwszych dniach wiosny. Autorzy 30 najlepszych prac zostaną zaproszeni do Warszawy na kilkudniowe warsztaty i finałową rozgrywkę drużynową w ramach Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA.

Zwycięska drużyna w nagrodę wybierze się latem na kosmiczne wakacje. Piątka zwycięzców I edycji konkursu pojechała w maju 2013 roku na Florydę, by w słynnym amerykańskim Centrum Kosmicznym Kennedy’ego śledzić studencki konkurs robotyczny NASA Lunabotics. Zwycięzcy II edycji odwiedzili w ubiegłym roku norweską bazę rakietową za kołem podbiegunowym i wzięli udział w warsztatach na temat badań Kosmosu.

darmowy konkurs ASTROBOT dla gimnazjumOrganizatorzy przewidują także nagrody dla uczestników za najlepszą i rzeczową prezentację swoich projektów. Aby mieć szansę na udział w wiosennych warsztatach i wakacyjny wyjazd, trzeba przygotować naprawdę solidny projekt. Po doświadczeniach z poprzednich edycji, organizatorzy spodziewają się prac na bardzo wysokim poziomie.

Konkurs daje młodym, zdolnym ludziom możliwość spotkania z największymi polskimi naukowymi ekspertami i starszymi kolegami, którzy będą brać udział w Festiwalu ODKRYCIA.